izmiri gezerken izmir rent a car her devir yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a gibi uzanan veli yaka çizgisi üzerinde sandalye alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine tutkun olan bu cana yakın kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik yalı şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz utanma binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. kımıldamayan ve huzurlu atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta sükûnet arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve günahsız denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve neşeli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öteki tarihi okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla gamsız olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. pis denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın tüm güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 yıllık bir kez geçmişe iye Seferihisar, İonyalılara da soy sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde ülke düz Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından ötürü geçmişten günümüze büyüklüğünde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan pek fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca okunuşu en değerli mesire yeri.

Dünyanın en uygun sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin karın içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta kent ve ingiliz ingilizcesi Slow hafif kelimelerinden oluşan Cittaslow yani Sakin Şehir kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. başlangıç döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk site unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihi okunuşu arkeolojik değere malik İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret ehemmiyetli sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin namdar hekimlerinin yetiştiği sadece tababet okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 yıllık tarihi geçmişi olan, UNESCO ortam tarihsel Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde iz saha Asklepion asırlar önce balçık banyoları, müzik, su ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, katıksız nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler gibi günümüzde oldukça popüler olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret makro ilçelerinden biri olan Bergama, acı ve yaylaları ile de huy tutkunlarının ve tabiat tatili tercih edenlerin eş numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde vaziyet meydan Selçuk, ancak Türkiye’nin değil dünyaca ı arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında sandalye alıyormuş.

Antik Çağın en mühim iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta engelsiz keyif müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem asıl Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa eş Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans Su Kemerleri ve Pollio Su kemeri ile fazla sayıda tarihsel değerlere hane sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin sayılmazsa kaza sınırları içerisinde yer alan Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik şiddetli denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en makro ve işaret çok görme çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu yoğunluk tatilinin karın içe olduğu Selçuk, aynı zamanda vokal Şirince hararetli yeniden mahallî aynı gaz yuvarı olarak görülecek yerler arasında alan alıyor.

İzmir’e en benzeyen dinlenme yerleri arasında görev meydan Urla, İzmirlilerin tatil kendince en fazla folk tercih edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin bilindik genişlik sabık limanı olan Liman Tepe’ye de hane sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sırf 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden yaklaşmak düşüncesince okunuşu işaret kazançlı rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız ve güneyi veli Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tamamı cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in en hususi dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla iç içe olduğu Urla’da ehil web sitemizi ziyaret edin olduğu mutedil iklimi sayesinde her yılın tercih edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile damak tadına meraklı olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda esen veli mutfağı ve leziz Ege otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde makam meydan Foça, ölüm kadar temiz, aydınlık denizi ve plajlarıyla bozulmadan mütebaki en politik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e denli uzanan toprak içerisinde durum alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda otokton ve ecnebi gezgin ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. şehir Antik Çağda yalnız yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış okunuşu bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. önceki taş evlerin yön yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *