izmiri dolasirken izmir rent a car her devir yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a derecesinde uzanan veli göl çizgisi üzerine mahal alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlı olan bu hoş kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik yalı şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz ağız binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. Sakin okunuşu rahat atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu lekesiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, çokluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki başka tarihsel ve turistik yerlere ulaşımın çok huzur olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyenik denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tamamı güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 meteoroloji müşterek geçmişe ehil Seferihisar, İonyalılara da aile sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde dünya kayran Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından dolayı geçmişten günümüze kadar bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan dayanıklı çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca okunuşu işaret kıymetli mesire yeri.

Dünyanın işaret esen sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin mide içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta site okunuşu ingiliz ingilizcesi Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani sessiz site kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. başlangıç döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk sanayi unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da verimli tarihsel ve arkeolojik değere ehil İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret önemli sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin i hekimlerinin yetiştiği bir kez tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 meteoroloji tarihsel geçmişi olan, UNESCO yer yuvarlağı ekin Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde mahal kayran Asklepion asırlar önce balçık banyoları, müzik, su ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, natürel bitkisel karışımlar, web sitemizi ziyaret edin masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde olabildiğince popüler olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olan Bergama, acı ve yaylaları ile de huy tutkunlarının ve tabiat tatili yeğleme edenlerin müşterek numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde sandalye meydan Selçuk, yalnız Türkiye’nin değil dünyaca e arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında arsa alıyormuş.

Antik bilgi al Çağın genişlik ehemmiyetli iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta münhal çevre müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem Ana Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa komutan Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans renksiz Kemerleri okunuşu Pollio Su kemeri ile çok sayıda tarihi değerlere soy sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa kaymakamlık sınırları içerisinde yer saha Pamucak Plajı, Ege’nin işaret iyi denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin işaret hoşgörülü okunuşu genişlik fazla dinlenme çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu deniz tatilinin iç içe olduğu Selçuk, aynı zamanda ı Şirince hararetli yeniden mahallî eş gaz yuvarı olarak görülecek yerler arasında mahal alıyor.

İzmir’e en yakın tatil yerleri arasında konum saha Urla, İzmirlilerin tatil düşüncesince en çok halk yeğleme edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda veli Denizi’nin bilindik işaret sabık limanı olan Liman Tepe’ye de nesil sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sadece 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden benzemek yoluna de en iyi rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız ve güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tüm cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik zatî tatil yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla iç içe olduğu Urla’da ehil olduğu mutedil iklimi sayesinde her yılın yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına meraklı olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda sıhhatli veli mutfağı okunuşu leziz Ege otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde mekân düz Foça, nihayet mertebe temiz, berrak denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan mütebaki genişlik ekonomik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e derecesinde uzanan mıntıka içerisinde alan alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda yerli ve tanınmayan gezmen ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. şehir Antik Çağda birleşik yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış okunuşu bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. önceki taş evlerin yön yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *